POVEZAVE NA ONLINE

Neža Klančar odvzela rekord Isakovićevi in do kolajne na MOI
10 oktober 2018 Buenos Aires, 10. oktobra (STA) - Plavalka Neža Klančar je četrta slovenska dobitnica kolajne na mladinskih olimpijskih igrah v Buenos Airesu. V prestižni plavalni disciplini 100 m prosto je osvojila bronasto kolajno.

Klančarjeva je z dosežkom 54,55 za dobre tri desetinke izboljšala tudi absolutni slovenski rekord, ki ga je v olimpijskem letu 2008 s 54,86 v Eindhovnu postavila Sara Isaković.

Kolajno je plavalka Olimpije z osebnim rekordom 55,10 napovedala že v polfinalu, izid pa bi za bron zadostoval tudi v finalu.

Neža Klančar PK OLIMPIJA VIR: facebook

A mlada Ljubljančanka se ni zadovoljila z že doseženim. Pred startom se je odločno udarila po rokah in nogah, da sprosti mišice in na obratu, kjer je bila tri desetinke sekunde hitrejša kot v polfinalu, je bilo jasno, da bo dosežek zelo dober. V zadnjih metrih se je s Kitajko Junxuan Yang udarila celo za srebro, a je tekmica prišla v cilj 12 stotink hitreje.

"Ne vem, kaj naj rečem. Preveč sem zadovoljna. Ob medalji sem dosegla še državni rekord in res je super. Želela sem si izid pod 55 sekundami, nisem pa verjela, da lahko plavam tako hitro," je po kolajni povedala varovanka Tomaža Torkarja, ki si je rekord želel že lani.

Udeleženka letošnjega članskega evropskega prvenstva v Glasgowu je po nastopu priznala, da je skrivaj tudi sanjala o danes osvojeni kolajni. "Ko sem šla na pot, še nisem poznala časov tekmic. O njej sem začela razmišljati, ko sem jih videla. Nisem pa vedela, da bom morala zanjo plavati tako hitro."

Ena od junakinj tretjega dne tekmovanj se je vnaprej razbremenila tudi težav z lovljenjem norme za svetovno prvenstvo, ki bo prihodnje leto v Južni Koreji, saj je že dosegla normo. Ta ji omogoča tudi nastop na decembrskem svetovnem prvenstvu v kratkih bazenih, ki bo na Kitajskem.

V Buenos Airesu jo čaka še nastop na 50 m prosto. "Bomo videli, kaj lahko tam pokažem," je za disciplino, v kateri je članski rekord podrla že lani in ob tem osvojila kolajno na mladinskem evropskem prvenstvu, povedala Klančarjeva.

V polfinalu je zvečer nastopila tudi Tina Čelik, dobitnica brona na 50 m prsno, ki je na enkrat daljši razdalji osvojila končno 14. mesto.

Še eno regato je v kiteboardingu odjadral tudi Toni Vodišek, ki je 3. in 11. mestu konec dneva dodal še 10.