POVEZAVE NA ONLINE

STA Šport PLAVANJE | SVETOVNI POKAL Fainovi tudi tretjič stopničke v Dohi
24 oktober 2021 Doha, 24. oktobra (STA) - Plavalka mariborskega Branika Katja Fain je na svetovnem pokalu v Dohi tudi v tretjem nastopu osvojila stopničke. Na 200 m mešano je z 2:10,58 osvojila tretje mesto in se močno približala osebnemu rekordu.

Tekma je pokazala, da mlada slovenska olimpijka, ki je letos že dosegla slovenska rekorda na 200 m prosto in 200 m delfin, discipline na plava dovolj pogosto, saj ji je v končnici ostalo še precej moči. Na zadnjih 50 metrih je bila namreč precej hitrejša od tekmic, kar potrjuje nekoliko prepočasen začetek in vsaj nekaj desetink sekunde rezerve.

Z 2:07,21 je bila prepričljivo najboljša Švicarka Maria Ugolkova pred zimzeleno madžarsko zvezdnico Zsuzsanno Jakabos (2:09,37).

Za Fainovo je bila tekma tudi generalka za evropsko prvenstvo v 25-metrskih bazenih, ki se čez dober teden dni začne v ruskem Kazanu.